Artykuł sponsorowany

Jak dobrać ilość przenośnych toalet do wielkości wydarzenia w plenerze?

Jak dobrać ilość przenośnych toalet do wielkości wydarzenia w plenerze?

Organizacja wydarzenia plenerowego wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z kluczowych aspektów jest zapewnienie odpowiedniej liczby przenośnych toalet. Jak dobrać ilość toalet do wielkości imprezy? Oto kilka wskazówek, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji i sprawią, że uczestnicy wydarzenia będą zadowoleni z warunków sanitarnych.

Rozważenie liczby uczestników i czasu trwania wydarzenia

Pierwszym krokiem w doborze ilości przenośnych toalet jest oszacowanie liczby uczestników oraz czasu trwania imprezy. Im więcej osób bierze udział w wydarzeniu, tym większa powinna być liczba dostępnych toalet. Podobnie, im dłużej trwa impreza, tym większe prawdopodobieństwo, że uczestnicy będą musieli skorzystać z toalety. Warto również wziąć pod uwagę specyfikę wydarzenia - na koncertach czy festiwalach muzycznych zapotrzebowanie na toalety przenośne w Warszawie może być większe niż podczas pikników rodzinnych czy targów.

Zasady obowiązujące w Polsce

W Polsce obowiązują konkretne przepisy dotyczące liczby przenośnych toalet na wydarzeniach masowych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2003 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, na każde 100 uczestników wydarzenia należy zapewnić co najmniej jedną toaletę. W przypadku imprez trwających dłużej niż 6 godzin, liczba ta wzrasta do dwóch toalet na 100 osób. Warto jednak pamiętać, że te wartości są minimalnymi wymaganiami - w praktyce warto zapewnić większą liczbę toalet, aby uniknąć kolejek i niezadowolenia uczestników.

Równowaga między damskimi a męskimi toaletami

Kolejnym czynnikiem do uwzględnienia jest proporcja między damskimi a męskimi toaletami. Statystycznie rzecz biorąc, kobiety potrzebują więcej czasu na skorzystanie z toalety niż mężczyźni, dlatego warto zapewnić większą liczbę toalet damskich. Dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie proporcji 60% toalet damskich do 40% męskich. Warto również pomyśleć o dostępności toalet dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowe udogodnienia

W zależności od rodzaju wydarzenia warto rozważyć zapewnienie dodatkowych udogodnień, takich jak umywalki z bieżącą wodą, mydłem i ręcznikami papierowymi. W przypadku imprez trwających kilka dni, takich jak festiwale muzyczne, warto również pomyśleć o prysznicach dla uczestników. Zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych przyczyni się do komfortu uczestników i pozytywnego odbioru wydarzenia.

Konsultacja z firmą wynajmującą toalety

W procesie wyboru odpowiedniej ilości przenośnych toalet warto skonsultować się z firmą specjalizującą się w wynajmie tego typu urządzeń. Eksperci z branży mogą pomóc w oszacowaniu właściwej liczby toalet oraz doradzić w kwestii ich rozmieszczenia na terenie wydarzenia. Współpraca z profesjonalistami pozwoli uniknąć błędów i zagwarantować, że uczestnicy imprezy będą zadowoleni z warunków sanitarnych.